WAŻNE: Tymczasowo zawieszamy przyjmowanie nowych
zamówień. Dziękujemy wszystkim tegorocznym
Pannom Młodym, które zdecydowały się zaufać nam
przy realizacji zaproszeń i papeterii weselnej 🤍

Teoria Papieru

Odkryj naszą wyjątkową kolekcję zaproszeń ślubnych, które emanują klasycznym wdziękiem, elegancją i minimalistycznym stylem. Nasze luksusowe zaproszenia zachwycą Cię swoją finezją i dopracowanym detalami. Zaplanuj wyjątkowy dzień z naszymi unikalnymi projektami, które podkreślą wyjątkowość Twojej uroczystości.

Regulamin serwisu www.teoriapapieru.pl

 

Informacje ogólne

 

 1. Niniejszy Regulamin zawiera informacje m.in. o sposobie złożenia zamówienia i zawarcia umowy, płatnościach i kosztach, realizacji zamówienia, dostawie, procedurze reklamacyjnej i zwrotach oraz zastrzeżeniach technicznych.

 

 1. Serwis teoriapapieru.pl prowadzi sprzedaż personalizowanych zaproszeń i dodatków za pośrednictwem sieci Internet.

 

 1. W razie wątpliwości co do któregokolwiek z zapisów niniejszego Regulaminu prosimy o kontakt pod adresem e-mail kontakt@teoriapapieru.pl.

 

 

Zamówienia

 

 1. Złożenie zamówienia jest możliwe przez przesłanie wiadomości na teoriapapieru.pl/kontakt

 

 1. Składając zamówienie Klient oświadcza, iż zapoznał się z Regulaminem, Polityką prywatności oraz Polityką cookies i akceptuje je w całości.

 

 1. Wysyłając wiadomość Zamawiający, zwany dalej jako Klient składa ofertę kupna konkretnego towaru. Przesłanie wiadomości nie jest zawarciem umowy. Klient otrzymuje w odpowiedzi formularz, który należy uzupełnić i odesłać. Na podstawie przesłanych w formularzu danych Sprzedawca, zwany dalej jako Teoria Papieru przygotuje wstępną wycenę projektu i prześle ją na adres mailowy podany w formularzu.

 

 1. Opłacenie kosztu przygotowania projektu, zaliczki lub pełnej kwoty podanej we wstępnej wycenie oznacza zawarcie umowy na odległość pomiędzy Zamawiającym, a Sprzedającym.

 

Koszty oraz płatności

 

 1. Wpłat należy dokonywać na numer konta bankowego podany w przesłanej przez Teoria Papieru wycenie.

 

 1. Ceny jednostkowe zaproszeń i dodatków z kolekcji gotowych podane są w opisie produktu na stronie.

 

 1. Teoria papieru zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w ofercie produktowej na stronie.

 

 1. Koszt przygotowania do druku projektu standardowego, czyli wybranego wzoru zaproszeń lub dodatków z kolekcji dostępnej na stronie www.teoriapapieru.pl wynosi 50 zł.

 

 1. Koszt przygotowania projektu indywidualnego zaproszeń to 200 zł. Koszty te mogą być wyższe jeśli są przewidziane elementy dodatkowe jak np. ilustracja miejsca ślubu, projekt indywidualny stempla lakowego itp.

 

 1. Koszt przygotowania projektu indywidulanego dodatków ślubnych zależy od liczby projektowanych elementów.

 

 1. Przy zamówieniu zaproszeń, projekt dopasowanych dodatków weselnych (winietki, menu, numery stołów, zawieszki, plany stołów) wykonywany jest bezpłatnie.

 

 1. Skład tekstu – Teksty użyte w zaproszeniach są przykładowe, można je bezpłatnie zmienić. Ważne, aby były porównywalnej długości. Przy zaproszeniach złoconych długość tekstu może wpłynąć na cenę. Dodatkowa wersja językowa zaproszeń to koszt 20 zł. Poprawki błędów w tekście nie wynikających z naszej winy to koszt 20 zł.​

 

 1. Minimalne zamówienie to 30 szt. Przy mniejszym zamówieniu niż minimalne dopłata wynosi 50 zł.

 

 1. Dopłata za dodruk zaproszeń wynosi 35 zł.​

 

 1. Próbki zaproszeń – Koszt wysyłki jednego próbnego zaproszenia z kolekcji to 20 zł. Każde kolejne płatne dodatkowo 10 zł.​ Próbki nie podlegają personalizacji, wysyłane są z przykładowym tekstem.

Nie wysyłamy próbek dodatków.

 

 1. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w ofercie cenowej np. promocji, czy zmiany cen produktów, bez wpływu na warunki umowy zawartej z Klientem przed wprowadzeniem tych zmian.

 

Projekt i realizacja zamówień

 

 1. Projekty standardowe z kolekcji dostępnej na www.teoriapapieru.pl:

Do przygotowania projektu standardowego Teoria Papieru przystępuje po zaksięgowaniu wpłaty 50zł (koszt przygotowania projektu). Przygotowany projekt wraz z wyceną Teoria Papieru przesyła Klientowi do akceptacji. Na tym etapie możliwe są drobne poprawki (np. zmiana czcionki, drobne zmiany kompozycyjne i kolorystyczne). Po akceptacji projektu przez Klienta i opłacie zamówienia Teoria Papieru przystępuje do realizacji zamówienia. Po przystąpieniu do realizacji projektu żadne zmiany w projekcie nie są możliwe.

 

 1. Projekty indywidualne zaproszeń i dodatków :

Do przygotowania projektu indywidualnego Teoria Papieru przystępuje po zaksięgowaniu wpłaty 200zł (koszt przygotowania projektu indywidualnego). Przygotowany projekt wraz z wyceną Teoria Papieru przesyła Klientowi do akceptacji. Na tym etapie możliwe są poprawki (np. zmiana czcionki, drobne zmiany kompozycyjne, graficzne i kolorystyczne). Po akceptacji projektu przez Klienta i opłacie zamówienia Teoria Papieru przystępuje do realizacji zamówienia. Po przystąpieniu do realizacji zamówienia żadne zmiany z projekcie nie są możliwe.

 

 

 1. Realizacja zamówienia próbek zaproszeń: Aby zamówić próbki zaproszeń należy przesłać wiadomość na adres kontakt@teoriapapieru.pl, zawierającą nazwy zamawianych wzorów oraz dane do wysyłki (imie i nazwisko, adres, nr tel, e-mail, adres do wysyłki lub numer paczkomatu In Post)

Próbki zaproszeń wysyłane są w ciągu 7 dni po zaksięgowaniu wpłaty za zamówienie.   

 

 1. Teoria Papieru zastrzega sobie prawo do odmowy realizowania projektów z przyczyn technicznych, losowych, terminowych lub osobistych. O odmowie realizacji Klient zostanie powiadomiony mailowo.

 

 1. Teoria Papieru nie wyraża zgody na kopiowanie, modyfikowanie i samodzielne drukowanie projektów wysyłanych Klientowi do akceptacji.

 

 1. Teoria Papieru nie bierze odpowiedzialności za błędy w składzie tekstu po akceptacji projektu przez Klienta.

 

 1. Czas realizacji projektów standardowych i indywidualnych ustalany jest indywidualnie z Klientem. Ustalony czas realizacji może ulec wydłużeniu z powodu zmian w projekcie, poprawek.

 

Zastrzeżenia techniczne

 

 1. Zdjęcia oferowanych produktów na stronie www.teoriapapieru.pl, są jedynie zdjęciami poglądowymi i towar może nieznacznie odbiegać kolorem lub wymiarem od towarów przedstawionych na zdjęciach.

 

 1. Mogą występować różnice kolorystyczne pomiędzy projektem oglądanym na ekranie, a gotowym wynikające z aspektów technicznych np. kalibracji monitora.

 

 1. Rozmiar oferowanych produktów może różnić się od podanego w specyfikacji o +/- 2 mm.

 

 1. Wstążki oferowane do produktów są cięte lub rwane ręcznie, co oznacza, że nie są odporne na strzępienie.

 

 1. Produkty wykonywane ręcznie jak np. laki mogą się od siebie różnić kształtem lub rozmiarem.

 

 1. Lista gości lub teksty do druku przesyłane przez Klienta nie są sprawdzane przez Teorię Papieru pod kątem błędów. W związku z powyższym Teoria Papieru nie ponosi odpowiedzialności za błędy w druku powstałe z winy Klienta.

 

 1. Na papierze niepowlekanym złocenia są wykonywane za pomocą hot stampingu (delikatnego wtłaczania w papier na gorąco), przez co na papierze o różnych grubościach i fakturach efekt finalny może być inny oraz mogą występować delikatne nierówności nadruku.

 

Dostawa

 

 1. Zamówienia wysyłane są kurierem InPost na adres podany przez Klienta w formularzu zamówienia.

 

 1. Koszty dostawy kurierskiej PL lub do paczkomatu In Post: 20 zł.

 

 1. Teoria Papieru nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie lub brak dostawy z powodu podania nieprawidłowego adresu przez Klienta.

 

 1. Klient jest zobowiązany do sprawdzenia stanu przesyłki podczas jej odbioru od kuriera.

 

 1. W przypadku otrzymania przesyłki uszkodzonej Klient powinien sporządzić stosowny protokół i uzyskać podpis kuriera – osoby dostarczającej lub wydającej przesyłkę.

 

 

 

Reklamacje

 

 1. Ewentualne reklamacje powinny być składane drogą mailową wraz ze zdjęciami wad towaru na adres kontakt@teoriapapieru.pl w ciągu 7 dni od otrzymania paczki.

 

 1. Może zaistnieć potrzeba odesłania wadliwego towaru w celu rozpatrzenia reklamacji.

 

 1. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

 

 1. Przedmiotem reklamacji nie mogą być ewentualne różnice kolorystyczne pomiędzy projektem oglądanym na ekranie, a gotowym wynikające z aspektów technicznych np. kalibracji monitora.

 

 1. Przedmiotem reklamacji mogą być jedynie produkty uszkodzone lub niezgodności z zaakceptowanym projektem.

 

 1. W przypadku uznania reklamacji produkty wadliwe zostaną przygotowane i wysłane na koszt Teorii Papieru.

 

 

Zwroty

 

 1. Zwroty produktów nie są możliwe. Wszystkie produkty oferowane przez Teoria Papieru wykonywane są na zamówienie klienta, według indywidualnych specyfikacji i parametrów wskazanych w zamówieniu. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Dz.U.2014 poz. 827 ze zm., prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni nie obejmuje umowy w której przedmiotem świadczenia jest produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego potrzeb.

 

Prawa autorskie

 

 1. Wszystkie projekty prezentowane na stronie bądź przesyłane Klientowi do akceptacji są chronione prawami autorskimi. Teoria Papieru nie wyraża zgody na ich wykorzystywanie, kopiowanie, modyfikowanie, samodzielne drukowanie.

 

 1. Wszystkie projekty indywidualne wykonane przez Teorię Papieru są tylko jej własnością zgodnie przepisami prawa autorskiego.

 

 1. Projekty indywidualne mogą być w przyszłości wykorzystywane przez Teoria Papieru do celów komercyjnych i marketingowych. Teoria Papieru zastrzega sobie prawo do prezentowania wszelkich wykonanych projektów i ich realizacji na stronie www.teoriapapieru.pl lub w swoich profilach mediów społecznościowych.

 

Postanowienia końcowe

 

 1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
 2. Spory powstałe pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem, który jest Konsumentem w rozumieniu art. 22 Kodeksu cywilnego, wynikające ze złożonego Zamówienia będą rozpatrywane przez sądy powszechne, właściwe zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego. Spory powstałe pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem, który nie jest jednocześnie Konsumentem będą rozpatrywane przez sądy właściwe ze względu na siedzibę Sprzedawcy
 3. Informacje dotyczące ochrony danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie teoriapapieru.pl
 4. Informacje dotyczące plików cookies znajdują się w Polityce cookies dostępnej na stronie teoriapapieru.pl
 5. Teoria Papieru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w treści regulaminu.
 6. Regulamin obowiązuje od 08.03.2022.

 

Polityka prywatności serwisu www.teoriapapieru.pl
1. Informacje ogólne
Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z usług Serwisu.
2. Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest
Teoria Papieru – Aneta Noga z siedzibą w ul. Postępu 98J/1 05-500 Nowa Wola NIP 8722369457 REGON 123007751.
3. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych opracowaliśmy wewnętrzne procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi – ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktach wykonawczych i aktach prawa wspólnotowego.
4. Dane Osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.
5. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:
a) poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje
b) poprzez gromadzenie plików “cookies” [patrz: Polityka cookies].
6. Serwis zbiera informacje dobrowolnie podane przez użytkownika.
7. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza np. w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego, czy złożenia zamówienia.
8. Dane osobowe pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione osobom trzecim, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.
9. Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam umieściła. Osoba ta ma również prawo do modyfikacji i zaprzestania przetwarzania swoich danych w dowolnym momencie.
10. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w polityce ochrony prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.
11. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Takie strony internetowe działają niezależnie od Serwisu i nie są w żaden sposób nadzorowane przez serwis www.teoriapapieru.pl Strony te mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.
12. W razie wątpliwości co do któregokolwiek z zapisów niniejszej polityki prywatności jesteśmy do dyspozycji pod adresem kontakt@teoriapapieru.pl.

1. Serwis www.teoriapapieru.pl używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn.
2. Gromadzone informacje dotyczą adresu IP, typu wykorzystywanej przeglądarki, języka, rodzaju systemu operacyjnego, dostawcy usług internetowych, informacji o czasie i dacie, lokalizacji oraz informacji przesyłanych do witryny za pośrednictwem formularza kontaktowego.
3. Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację. Monitorowania informacji o użytkownikach dokonujemy korzystając z narzędzia Google Analytics, które rejestruje zachowanie użytkownika na stronie.
4. Cookies identyfikuje użytkownika, co pozwala na dopasowanie treści witryny, z której korzysta, do jego potrzeb. Zapamiętując jego preferencje, umożliwia odpowiednie dopasowanie skierowanych do niego reklam. Stosujemy pliki cookies, aby zagwarantować najwyższy standard wygody naszego serwisu, a zebrane dane są wykorzystywane jedynie wewnątrz firmy Teoria Papieru w celu optymalizacji działań.
5. Na naszej witrynie wykorzystujemy następujące pliki cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa
c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika
e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

6. Użytkownik w każdej chwili ma możliwość wyłączenia lub przywrócenia opcji gromadzenia cookies poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej.

7. Dodatkowe dane osobowe, jak adres e-mail, zbierane są jedynie w miejscach, w których użytkownik wypełniając formularz wyraźnie wyraził na to zgodę. Powyższe dane zachowujemy i wykorzystujemy tylko do potrzeb niezbędnych do wykonania danej funkcji.

 

Przewiń na górę